Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazy a příspěvky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Čištění zoubků po spa

(Šibylová, 5. 4. 2018 9:26)

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat, jaký máte názor na zavedení čištění zoubků dětí po spinkání. V ostatních školkách, co jsem zaznamenala, je toto standard. Každé dítě by mělo mít svůj ručník na utření rukou, kartáček a popř. hřeben. Děkuji za reakce. Šibylová

Re: Čištění zoubků po spa

(Šibylová, 5. 4. 2018 9:28)

Doplňuji, konkrétně se jedná o školku Elišku.

Prázdniny...

(Jana, 16. 2. 2018 8:22)

Mateřská škola je podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, druhem školy. Vztahují se na ní tedy odpovídající školské právní předpisy.
Pokud se jedná o veřejnou mateřskou školu, řeší vyhláška č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů v § 3 přerušení nebo omezení provozu mateřské školy, kde je uvedeno, že provoz mateřské školy lze podle místních podmínek omezit nebo přerušit v měsíci červenci nebo srpnu, popřípadě v obou měsících. Rozsah omezení nebo přerušení stanoví ředitel mateřské školy po projednání se zřizovatelem.

Informaci o omezení nebo přerušení provozu zveřejní ředitel mateřské školy na přístupném místě ve škole nejméně 2 měsíce předem.

Zároveň také zveřejní výsledky projednání případných možností vzdělávání dětí v jiných mateřských školách stejného zřizovatele.
Popřípadě také ředitel může zveřejnit informaci o možnostech a podmínkách zajištění péče o děti v zařízení fungujícího dle živnostenského zákona, v dětské skupině apod., v době omezení nebo přerušení provozu. Zajištění této služby je však zcela v kompetenci zákonného zástupce dítěte.
Ředitel školy (tak jako každý jiný zaměstnavatel) musí (kromě školských právních předpisů) respektovat též zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů – zaměstnanci náleží dovolená, či její poměrná část. Dovolená pedagogických pracovníků činí 8 týdnů v kalendářním roce. Dobu čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen zaměstnancům určit podle plánu. Přednostně je třeba umožnit čerpání dovolené v době tzv. hlavních prázdnin – v měsících červenci a srpnu, kdy je možné v mateřské škole (v souladu s vyhláškou o předškolním vzdělávání) omezit nebo přerušit provoz.

Co se týká přerušení nebo omezení provozu školy v době jarních prázdnin, může být organizační příčinou nízký počet dětí nebo čerpání dovolené pedagogických pracovníků, a tak je možné děti v tomto výjimečném případě sloučit do menšího počtu tříd či pracovišť. Není nezbytně nutné, aby byly v provozu všechny třídy s počtem dětí např. 10 na jednu.
Přeji všem pěkný den.

Prázdniny 2. pololetí

(Pracující rodič, 18. 1. 2018 13:36)

Mateřské školy mají v souladu se zákonem zajistit celoroční provoz a nemají období školních prázdnin s tím, že pravidla pro přerušení provozu mateřské školy jsou přesně stanovena v ustanovení § 3 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání. Pokud je uvedeno technické nebo organizační důvody, musí zřizovatel či kompetentní osoba, přesně uvést důvod o jaké organizační či technické důvody se jedná!!! Jakožto pracující rodič a matka samoživitelka zásadně nesouhlasím, aby byla školka počínaje již únorem uzavřena!!!! Je to nejen výsměch pracujícím rodičům, ale sprosťárna!!!!!!

Prázdniny 2. pololetí

(Rodič, 4. 1. 2018 12:28)

Prázdniny na 2. pololetí 2018 jsou výsměch pracujícím rodičům. To nemůžete otevřít ani jednu ze tří školek? Po tolika prázdninách opakovaně zavřít školku jenom proto, že potom bude státní svátek, je vrchol lenosti a nezodpovědnosti vůči zaměstnaným rodičům.

Navrat

(Marie, 3. 6. 2017 7:27)

Dobry den,prosim vas mohl by mi nekdo rict v kolik hdin se maji vratit deti ze skolky v prirode? Dekuji

Re: Navrat

(jh, 3. 6. 2017 8:22)

Rikala pani reditelka hrube orientacne cca 12.30 hod. s tim, ze sem da jeste vedet.

KRÁSNÝ DEN DĚTÍ :-)

(Johnovi, 1. 6. 2017 8:42)

Posíláme pozdrav všem a dětem přejeme, ať si pořádně užijí dnešní sváteční den! Děkujeme za zprávy i fotky, jste skvělí. Těšíme se na viděnou.

Pozdrav detem

(Sokolici, 31. 5. 2017 22:44)

Moc zdravime vsechny deticky i pani ucitelky. Uz se na vas moc tesime a prejeme krasny zitrejsi svatecni den. Fotky jsme bohuzel nevideli,nemuzeme se tam dostat,i kdyz mame heslo. Je nam to lito. Ale uz se tesime az nam budete vse vypravet. Prejeme krasny zbytek pobytu.

Pozdrav ze Zbraslavi

(Marcovi, 31. 5. 2017 20:50)

Zdravíme všechny děti i paní učitelky do Jánek. Myslíme na Vás, jak si užíváte krásnou přírodu a skvělé počasí. Fotky s radostí prohlížíme:-) Děkujeme! Užijte si zítřejší svátek.
Marcovi

číslo účtu na inkaso

(Michal, 29. 8. 2016 19:54)

Na stránkách jsem nenašel číslo účtu pro povolení inkasa - čekal bych ho v kontaktech u IČA nebo v informacích pro rodiče, ale nikde jsem ho nenašel :-(

Re: číslo účtu na inkaso

(Pouhý rodič, 3. 9. 2016 7:15)

130 722 319 / 0800

Žádost

(Marie Roubalová-Rotag, 29. 5. 2016 10:49)

Vážená paní ředitelko,

koncem února jsme posílali vám a všem našim věrným odběratelům ukázku knížky O VELKÉ TOUZE HVĚZDIČKY ZVÍDALKY a hudební besídku POPLETENÁ ZVÍŘÁTKA.
Protože jste od nás pravidelně 1x ročně odebírali naše tituly, které jsou určeny převážně do mateřských škol a v obchodech se neprodávají, poslali jsme vám ukázku i tentokrát.
Bohužel, do dnešního dne nebyla zásilka ani zaplacena, ani vrácena. Pokud nechcete naše ukázky jednou ročně dostávat, vyřadíme vás ze seznamu obesílaných mateřských škol. Tentokrát ale ještě prosíme o vyrovnání nebo vrácení naší ukázky. Pokud budete požadovat poštovné, připište prosím do vrácené zásilky vaše bankovní spojení.
Balíček stačí poslat obyčejně jako dopis za cenu 27Kč.

V případě, že jste zásilku zaplatili, velmi se omlouváme za tento dopis a prosíme o sdělení datumu a čísla účtu, na který byla platba provedena.

Děkujeme Vám za Vaši dosavadní přízeň, a pokud budete mít zájem o některé další naše tituly, najdete je na webových stránkách www.rotag.cz


Se srdečným pozdravem

Marie Roubalová – vydavatelství ROTAG
Tel: 261 710 126

Re: Žádost

(Pouhý rodič, 29. 8. 2016 19:47)

Paní Roubalová pokud někomu pošlete nevyžádanou zásilku, tak ten kdo jí obdrží, nemá žádnou povinnost vám něco zasílat nebo platit.. Pokud používáte tuto agresivní a nekalou obchodní praktiku, tak bych vaše zásilky už z principu házel do koše bez jakékoliv reakce. A poslat veřejný vyděračský příspěvek místo klasického e-mailu je hodně ubohé... Chudák paní ředitelka!

Pozdrav z domova

(Kovaříkovi, 5. 5. 2016 18:43)

Děkujeme Vám za zprávy. Přejeme Vám krásnou poslední noc a zítra se na Vás všechny moc těšíme.
Pozdrav Všem dětičkám i paní učitelkám
Kovaříkovi

Pozdrav

(Matějkovi, 5. 5. 2016 13:15)

Děkujeme za plno hezkých fotek a zasílání zpráv. Užijte si poslední dva dny, a teď už vám přejeme jen to sluníčko a příjemnou zítřejší cestu domů za námi. Posíláme pozdrav všem dětem i paní učitelkám :-)

Díky

(Hývnarovi, 4. 5. 2016 21:34)

Děkujeme za fotky, moc nás potěšily. Děti jsou spokojené a mají plno zážitků. Jste super, díky. :-) Hývnarovi

Pozdrav z Prahy

(Čálkovci, 4. 5. 2016 21:03)

Posílám upršený pozdrav z Prahy. Zrovna jsem si prohlédla všechny fotky ze školky v přírodě a jsou úžasné. Přeji vám lepší počasí.